Menu

Události aftermarketu

Regulace životního prostředí musí být spravedlivá – konference CLEPA Aftermarket 2024 je za námi

Trh s náhradními díly pro automobilový průmysl v Evropě prochází transformací, kterou formují politika udržitelnosti, technologický pokrok a měnící se regulační rámec. Patnáctého ročníku konference CLEPA Aftermarket, která se konala těsně před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu, se zúčastnila řada odpovědných osob, odborníků a představitelů trendů, kteří poskytli poznatky a strategické nápady pro konkurenceschopnější ekosystém […]

Udržitelnost v centru pozornosti konference CLEPA AMCON – rozhovor s Louise Wohrneovou ze společnosti MEKO

„Digitální a udržitelná řešení pro konkurenceschopný aftermarket“ je hlavní téma letošní konference CLEPA AMCON 2024, která bude zahájena již 20. března v Bruselu. O jakém obsahu bude mezinárodní skupina odborníků diskutovat? Loise Wohrneová ze společnosti MEKO, zastupující vedoucí oddělení udržitelnosti, nám poodhalila toto tajemství.

Propouštění u výrobců automobilových dílů – má se aftermarket začít bát?

V poslední době se v tisku stále častěji objevují zprávy o hromadném propouštění u výrobců automobilových dílů. Restrukturalizaci provádí mimo jiné koncern FORViA, italské Marelli nebo němečtí giganti jako Continental a Bosch. Je to předzvěst horších časů i pro aftermarket? Mají se ti, kdo pracují na trhu s náhradními díly, strachovat o svou budoucnost?

Digitální a udržitelná řešení pro konkurenceschopný trh – konference CLEPA Aftermarket 2024

Loňská konference CLEPA Aftermarket se zaměřila na přístup k datům, které shromažďují a zpracovávají vozidla. Tentokrát bude větší pozornost věnována řešením, která zajistí, aby byl aftermarket konkurenceschopný vůči nabídce a aktivitám výrobců vozidel.

Křišťálovou kouli nebrat: Jaký bude rok 2024 aneb u pokladny stál?

Psát letos o blízké budoucnosti autoopravárenství bylo opravdu velmi snadné. Těch událostí, které ovlivňují nebo brzy ovlivní váš byznys, je mnoho. Zmíním ve stručnosti stárnutí vozového parku (průměr 2023 stáří 16,21 let). K tomu zvyšující se podíl elektrických vozidel. Nedostatek pracovníků. Nové legislativní požadavky a nové investice. Čím jiným začít než hnacím motorem vašeho podnikání? […]

Konference CLEPA Aftermarket: přístup k datům je klíčový pro rozvoj aftermarketu

Ve dnech 29. a 30. března se v Bruselu konal 14. ročník konference CLEPA Aftermarket 2023, jejíž mottem bylo „Driving Service Innovation“. Akce se zúčastnilo více než 180 účastníků. Byli mezi nimi špičkoví řečníci z Evropské komise, Parlamentu i zástupci průmyslu. Na konferenci CLEPA 2023 diskutovali zástupci aftermarketu o technologických výzvách, včetně kybernetické bezpečnosti a […]

Oznámení o úmrtí Reného Szotka

Se zármutkem oznamujeme všem našim čtenářům a obchodním partnerům, že ve věku 51 let zemřel pan René Szotek, zakladatel a spolumajitel portálů MotoFocus a TruckFocus.

Proběhl veletrh AUTOMECHANIKA 2022

Ve dnech od 13. do 17. 9. 2022 se opět otevřely brány Frankfurt Messe, aby přivítaly návštěvníky proslulého veletrhu Automechanika 2022, který každý velice dobře zná. Co vše bylo k vidění? Byli jsme tam, takže vám to můžeme ukázat!

První den na veletrhu Automechanika 2022

Naše redakce na veletrhu Automechanika samozřejmě nemůže chybět. Přinášíme první střípky.

Zásadní události a informace z trhu aftermarketu, rozhovory