2012: MANN+HUMMEL roste a investuje

22. dubna 2013, 18:40

Skupina MANN+HUMMEL, se sídlem v Ludwigsburgu, si i v roce 2012 dokázala udržet růstový trend navzdory situaci na rozpadajících se a nestálých trzích. Na tiskové konferenci k výročním hospodářským výsledkům tento specialista na filtraci oznámil, jak se jeho aktivity rozvíjely v roce 2012 a představil hlavní investiční projekt.

Podle zveřejněných údajů dosáhla skupina obratu 2,62 mld. EURO (zvýšení o 5,8%) a hrubého zisku (EBIT) 146 milionů EURO (zvýšení o 2,8%). Více než 30 milionů EURO investovala do technologického centra v Ludwigsburgu.

Alfred Weber, prezident a výkonný ředitel, je výsledky potěšen a pro rok 2013 předpokládá stejnou úroveň rozvoje: „V letošním roce očekáváme nárůst obratu na stejné úrovni jako loni a to samé platí pro hrubý zisk celé skupiny. Neustále hledáme cesty dalšího rozvoje a věříme, že v roce 2014 vzroste poptávka a také, že se naše investice do lidských zdrojů a zařízení bude i nadále vyplácet.“

Stavba nového technologického centra v Ludwigsburgu je bezesporu jednou z největších investic v celé historii společnosti. Během následujících tří let MANN+HUMMEL plánuje zásadně modernizovat centrálu v Ludwigsburgu a postavit nové technologické a testovací centrum, které bude dostatečně velké pro všechny zaměstnance a stane se nejmodernější vývojovým a zkušebním pracovištěm.

“Je naším úkolem postarat se o to, aby MANN+HUMMEL neusnul na vavřínech, a abychom ho vedli ke slibné budoucnosti. Touto investicí chceme změnit Ludwigsburg na jedno z nejvýznamnějších center výzkumu a vývoje a určit směr strategie celé Skupiny ,“ vysvětlil Weber.

K 31. prosinci 2012 jsme zaměstnávali 14.575 lidí, což proti předcházejícímu roku představuje nárůst o 237 osob. Společnost si uvědomuje, že výjimečná snaha a spolupráce všech jejích zaměstnanců se staly klíčovými pro úspěšný rok 2012. „Jménem Správní rady a akcionářů bych rád poděkoval všem zaměstnancům za jejich tvrdou a poctivou práci v roce 2012. Naši zaměstnanci jsou tím nejdůležitějším faktorem našeho úspěchu, a to jak dnes tak i zítra,“ řekl Weber. I to je důvod, proč společnost zvýšila počty nových učňů a studentů DHBW (Duální univerzita Baden-Württemberg) v Německu o zhruba devět procent oproti loňsku. Na začátku školního roku 2012 odstartovalo svou kariéru ve skupině MANN+HUMMEL 82 mladých lidí. Koncem roku 2012 jsme mohli napočítat 240 učňů. Skupina nyní nabízí učební obory podle tohoto modelu ve všech svých německých pobočkách.

Tisková zpráva MANN+HUMMEL

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!