Kdo dobře maže, ten jede déle

7. října 2013, 13:02

Kolik řidičů jezdí do vašeho servisu kvůli výměně oleje do automatické převodovky? Že si ani nemůžete vzpomenout, zda po vás někdy někdo takovou službu vůbec chtěl? Každopádně byste měli své zákazníky přesvědčit, že výměna oleje má pro automatické převodovky svůj smysl.

Proč tedy olej v převodovce vyměňovat? Automatická převodovka je nejvíce namáhána při vysokých rychlostech, při jízdě s přívěsem, ve městě nebo při sportovní jízdě. Olej se při tomto vysokém namáhání značně zahřívá, dochází k chemickým procesům, a tak postupně stárne. Starý olej způsobuje abrazi materiálu automatických převodovek. Pouze pravidelná výměna oleje tak zajišťuje vysoký komfort řazení i jízdy a zvýšení životnosti všech komponentů automatických převodovek. Řidič výměnu oleje pocítí hned při první jízdě hladkým chodem převodovky, v dlouhodobějším horizontu pak sníženou spotřebou a v závislosti na tom i nižšími emisemi CO2. ZF Services doporučuje výměnu po 80-120 tisících ujetých kilometrech nebo po 8 letech od poslední výměny.

Jaký olej je nejlepší použít pro výměnu. Vhodný typ naleznete v databázi TecDoc nebo jednoduše postupujte podle doporučení výrobce. Pro převodovky ZF doporučujeme používat výhradně ZF LifeguardFluid předepsaný pro příslušnou převodovku. Nepoužívejte žádná přídavná aditiva, mohlo by dojít ke změně chemického složení oleje! Nastavte hladinu oleje v převodovce přesně podle předpisu pro plnění. Při nízkém stavu oleje dojde k poškození převodovky. Při vysokém stavu oleje bude přebytečný olej při zahřívání vytékat přes přepad z převodovky. Vytékající olej se může zapálit na horkých dílech (např. na výfuku). Při výměně oleje a filtru používejte díly ze sady pro výměnu oleje pro automatické převodovky ZF. Tyto sady lze také použít i při opravách netěsností olejové vany nebo skříně převodovky, při netěsnosti chladiče oleje, výměně měniče točivého momentu, výměně mechatroniky i výměně regulátoru tlaku a elektromagnetických ventilů. Typ sady najdete také v databázi TecDoc. U vozidel, která mají plastovou olejovou vanu, obsahují sady navíc novou olejovou vanu, ve všech sadách pak jsou nové šrouby a těsnění olejové vany, filtr a magnet.

S produkty ZF Services máte na své straně partnera, který vám zajistí ještě vyšší efektivitu. Se sadami pro výměnu oleje získáte vše potřebné v jednom balení a nebudete tak ztrácet drahocenný čas. Sada pro výměnu oleje od ZF, zde dostanete vše v jednom balení. Od šroubů až po správný převodový olej. Všechny díly také odpovídají specifikovanému typu vozidla. Při rychlé a jednoduché výměně oleje tak lze ušetřit čas, práci i peníze.

Doporučte tedy svým zákazníkům ve výše uvedených intervalech výměnu oleje v automatické převodovce, tím se prodlouží její životnost a bezporuchovost. Zkrátka, kdo maže, ten jede a kdo dobře maže, jede déle.

Více na adrese www.zf.com/zfparts

Související články

ZF Services: „Sichr je sichr“
ZF Services: „Sichr je sichr“

Autoservisy mohou postupovat absolutně bezpečně pouze tehdy, když budou používat náhradní díly v kvalitě pro prvovýbavu. Techničtí experti u ZF Services doporučují, aby se na kvalitu v prvovýbavě dbalo také u montážních dílů. Správná montáž převodky řízení při její výměně ušetří řadu problémů se zákazníky a zbytečné náklady. Převodky řízení patří, jak je jistě známo, […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!