Anketa: Ovlivňují prázdniny Vaše tržby?

5. September 2011, 0:00

Dnes Vás seznámíme s výsledky ankety „Ovlivní prázdniny Vaše tržby?“ Odpovědi rovněž srovnáme s rokem 2009, kdy jste na tuto otázku odpovídali poprvé.

Období prázdnin je v motobranži vždy spojováno s poklesem tržeb. Celý rok má vždy určitý cyklus prodeje. Slabý začátek roku, kdy každý čekal na první jarní paprsky a nedočkavé řidiče, kteří své vozidlo v zimě nepoužívají, a začínající sezónu. Prodeje pak většinou stoupají až do června, kdy vrcholí příprava motoristů na prázdniny. Prázdniny jsou, jak již bylo řečeno, spojeny s poklesem. Od září nám začíná druhá sezóna prodejů, která vrcholí v listopadu. Prosinec patří již k nejslabším měsícům.

Ale teď se již věnujme naší anketě, v které jsme se ptali „Ovlivňují prázdniny Vaše tržby?“ Většina z Vás (60,3%) předpokládá menší tržby ( v roce 2009 – 85,3%). Jen 14,1% odpovídajících čeká o prázdninách větší tržby. Oproti roku 2009 je však důvěra v tržby o prázdninách přece jen větší.

Jednotlivé procentuální vyjádření naleznete v přiloženém grafu.

 

klikni pro zvětšení
 

Děkujeme Vám za aktivní účast v anketách a již můžete hlasovat v další anketě „Jaké skupiny náhradních dílů nejvíce prodáváte?"

 

Comments

The comment must be longer than 5 characters!

Please akcept regulations!

There are no comments. Be the first!