Ankety: Spokojenost se zaměstnáním, s ohodnocením práce a délka pracovní doby

21. dubna 2012, 0:00

Přinášíme Vám výsledky tří anket, na které jsme se Vás ptali na konci roku 2011. A položili jsme Vám tři otázky: „Jste spokojeni se svým zaměstnáním nebo zaměstnavatelem?“, „Jste spokojeni se svým ohodnocením práce?“ a „Jak dlouho denně pracujete?“. Výsledky anket naleznete v následujících řádcích.

Jste spokojeni se svým zaměstnáním nebo zaměstnavatelem?
Většina odpovídajících respondentů (45,5%) je se svou pozicí i zaměstnavatelem spokojena. Dalších 13,6% respondentů je s pozicí spokojeno, ale rádi by tuto pozici hájili u jiného zaměstnavatele. Naopak 11,4% respondentů je spokojeno se zaměstnavatelem, ale není spokojeno se svou pozicí. Tato skupina se cítí nedoceněna a je předpoklad, že pokud jsou to kvalitní pracovníci, mohou zaměstnavatele rychle změnit. 6,8% respondentů uvádí, že je práce nebaví, ale nechtějí nic měnit. Překvapením je, že 22,7% respondentů by pracovalo úplně v jiném oboru. V této skupině mohou být majitelé servisů, kteří zažívají frustraci s probíhající krize, která se dotkla i motoristické branže a možná chtějí zanechat své činnosti.

 

 

 Jsem spokojen se svou pozicí i zaměstnavatelem

45,5%

 Rád bych pracoval úplně v jiném oboru

22,7%

 Jsem spokojen se svou pozicí, ale rád bych pracoval u jiného zaměstnavatele

13,6%

 S firmou jsem spokojen, ale rád bych postoupil na jinou pozici

11,4%

 Práce mě nebaví, ale nechci nic měnit

6,8%

 

Jste spokojeni se svým ohodnocením práce?
Spokojenost s prací je určitě důležitá, ale i když Vás práce naplňuje, musí být dobře ohodnocená. Jen 6,8% respondentů uvádí, že není spokojeno se svým platem. Přes 63% je se svým platem spokojeno, i když přes 42% respondentů uvádí (což je pochopitelné), že by na výplatní pasce viděli větší částku.

 

 Ano, ale mohlo by to být lepší

42,1%

 Ne

36,8%

 Ano, jsem placený dobře

21,1%

 

Jak dlouho denně pracujete?
Češi patří k zaměstnancům, kteří v práci tráví spoustu času, ale s malou produktivitou. Toto tvrzení o produktivitě se však jistě nebude vztahovat na naše respondenty, což jsou z větší části servisy, jejich majitelé a zaměstnanci, obchodní zástupci, prodejci, operátoři na telefonu apod. Normální pracovní dobu (7,5 až 8,5 hod.) uvádí více než 25% respondentů. 46% pracuje až 12 hodin denně a zbývajících necelých 29% dle potřeby.

 

 denně až 12 hodin

46,0%

 podle potřeby

28,7%

 mám normální směnu 7,5 až 8,5 hodiny

25,3%

 

Příští týden Vám přineseme odpověď na anketu „Jak vnímáte situaci, že obchodní zástupce přejde ke konkurenci?“ a malou analýzu „Pracovní pozice ve firmách českého aftermarketu“, na kterou můžete stále odpovídat ZDE.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!