Novinky

Novinky z trhu aftermarketu

Kola DOTZ Revvo vyšperkují vzhled automobilu

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak vypadá design DOTZ Revvo v černém nebo bronzovém provedení třeba na Audi TT, BMW M2 nebo VW Golf 7.

Ferdinand Bilstein převezme firmu KM

Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG přebírá 100% firmy KM AUTO TECHNIK Kary + Mangler GmbH. Jihoněmecká firma se specializuje na výrobu spojek.

Cebia SUMMARY 1/2017

Společnost Cebia přináší statistický souhrn trhu s ojetými vozidly. Jedná o analýzu prvního kvartálu letošního roku.

Valeo rozšiřuje nabídku elektronického ovládání oken

Vývoj řady mechanizmů ovládání oken je výsledkem nové strategie – „Svěřte se odborníkovi“. Úkolem specialisty není dodávat pouze zboží, ale především komplexní řešení. Proto největší jednorázové rozšíření nabídky Valeo v tomto smyslu zahrnuje tři hlavní druhy mechanizmů: s jednou a dvěma linkami a nůžkový, což zajišťuje pokrytí evropského vozového parku až do 80 procent.

Nová pobočka ELITu v Sušici

ELIT otevřel v Sušici pobočku s pořadovým číslem 48. Po Klatovech se jedná o druhou pobočku na Šumavě.

LIQUI MOLY partnerem MS v hokeji

Velké finále pro rozsáhlé působení značky LIQUI MOLY v zimních sportech. Německý specialista na oleje je oficiálním sponzorem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2017. Bude se konat v květnu v Německu a Francii.

Výroční zpráva z členské schůze ASEM

Rok po založení proběhla výroční členská schůze ASEM. Proběhly živé diskuze a témata si vzala o necelou půlhodinu více času, než bylo pro členskou schůzi ASEM plánováno. Jednoznačným úspěchem činnosti Asociace emisních techniků a opravářů byla záchrana samostatných Stanic měření emisí zřízených u autoopraven a získání pozornosti médií k tématu zamořování ovzduší.

Oprava posilovačů řízení v Turbo-Tec

Hřeben řízení je z hlediska bezpečnosti jedním z mimořádně významných komponentů vozidla. Po roce 2000 začala většina producentů vozidel nahrazovat hydraulický systém jeho elektrickou alternativou, jež napomáhá redukovat spotřebu paliva a dodatečné ztráty způsobené trvalým chodem hydraulického čerpadla poháněného řemenem.

Nová generace brusek DEROS s možností sledování úrovně vibrací

Společnost Servind, představuje v České republice a na Slovensku novou generaci brusek Mirka DEROS, která díky integrovanému senzoru, technologii Bluetooth a aplikaci myMirka pro smart telefony umožňuje sledovat pracovní vibrace a otáčky.

Podařilo se nám dosáhnout růstu – rozhovor s ředitelem Groupauto

Groupauto je jedna z největších nákupních skupin působících v celosvětovém měřítku na nezávislém automobilovém trhu. Generálního ředitele – Hansa Eisnera jsme se ptali na nejdůležitější události uplynulého roku a na plány do budoucna.