Rekordní veletrh Automechanika 2018

24. září 2018, 21:58

Veletrh Automechanika je jedinečnou událostí na globálním trhu aftermarketu. Neexistuje žádná jiná událost, která by měla tak velký dopad na tuto branži. Zde se prezentují nové produkty a vytvářejí obchodní vztahy…

Ve Frankfurtu jsou globálně prezentovány nové produkty, koncepce rozvoje a dokonce i organizační změny uvnitř firem. Firmy se předhánějí v atraktivitě stánku (není snadné vyniknout mezi tisíci vystavovateli), ale také v prostorech pro obchodní jednání. Účastníci Automechaniky, kteří mluví o výhodách veletrhu, často uvádějí jeden argument: můžete zde mít více schůzek za jeden den než během celého roku.

Setkání se zákazníkem z rodné země, německým dodavatelem nebo společností z Dálného východu? Všechno je možné při jedné události. V letošním jubilejním 25. ročníku veletrhu se představil rekordní počet více než 5.000 vystavovatelů z více než 170 zemí.

Není snadným úkolem pronajmout si na Automechanice výstavní prostor. Je samozřejmostí, že nejlepší místa v hlavních sálech čekají na mezinárodní giganty. Klíčem není jen cena za stánek, ale hlavně dostupnost. Mnoho společností si rezervuje stejný prostor již mnoho let. Takže společnosti, které začaly vystavovat později, mají menší šanci získat stánek na atraktivnějším místě. Nejdůležitější je však samotná přítomnost na veletrhu. Je důležité patřit k předním světovým firmám v oblasti aftermarketu.

Novinky z Automechaniky 2018
Jedním z hlavních témat konferencí, které se konaly během veletrhu, byly připravované změny v automobilovém průmyslu, označované jako megatrendy. Elektromobilita, komunikaci mezi vozidly, stejně jako změny způsobu práce autoservisů. Většina výrobců se připravuje na příchod nové éry v automobilovém průmyslu. Například výrobci komponentů, které se neobjevují v elektrických vozidlech, hledají nové oblasti činnosti. Při pozorování stánků vystavovatelů však máme dojem, že než zmizí z trhu automobily s konvenčním pohonem, uplyne ještě hodně času.

Reálnou vizí je dálková komunikace mezi vozidly, stejně jako různé typy navázaných služeb. Několik společností prezentovalo své komunikační systémy, nejčastěji založené na komunikaci s vozidlem a jeho řidičem prostřednictvím modulu zapojeného do konektoru OBD vozidla. Takové systémy mohou například umožnit servisům připomenout zákazníkům povinné kontroly nebo dálkovou diagnostiku vad automobilu. Je to reakce na konkurenci OE segmentu, která bude podobně používat systémy instalované v továrně v automobilech. Většina vystavovatelů prezentovala na svých stáncích alespoň jeden nový produkt, službu nebo koncept.

BILSTEIN

bilstein

V letošním roce bylo hlavním tématem propagovaným společností BILSTEIN pneumatické zavěšení.

BorgWarner

borgwarner

BorgWarner představil průřez celé své nabídky, zaměřený především na řešení, která přispívají ke snížení emisí znečišťujících látek a ke zvýšení účinnosti vozidel.

Bosch

bosch

Obrovská stánek společnosti Bosch obsahovala přehled dílů a dílenského vybavení. Tématem byla nová řešení pro autoservisy.

Brembo

brembo

Italští specialisté na brzdy představili tentokrát zcela nový výrobek. Jedná se o brzdové destičky, které doplňují brzdového kotouče Brembo XTRA.

Continental

continental

Continental již brzy nebude spojován pouze s pneumatikami. Společnost dynamicky rozšiřuje nabídku svých produktů. Sortiment zahrnuje, mimo jiné stěrače a baterie. Společnost Continental také představila nové koncepce systémů, které podporují zákaznický servis prostřednictvím workshopů. V současné době jsou ve zkušební fázi.

Corteco

corteco

Společnost Corteco, která patří do skupiny Freudenberg, se soustředila (stejně jako mnoho vystavovatelů) na prostor pro rozhovory s přímými odběrateli a zákazníky z řad autoservisů.

DAYCO

dayco

DAYCO představila nabídku řemenů a sad. Velká pozornost byla věnována nedávno zavedené novince, jmenovitě DAYCO GARAGE – firemnímu portálu věnovanému profesionálům.

Delphi Technologies

delphi

Společnost Delphi Technologies připravila pro Automechanika dlouhý seznam nových produktů. Nejvíce pozornosti bylo věnováno nové vizuální identitě produktů společnosti.

Denso

denso

Denso se pochválilo své kompetence na trhu OE a představilo nabídku pro aftermarket. Novinkou je komplexní nástroj pro diagnostiku vozidel – e-Videns.

Elring

elring

V letošním roce se Elring vydal cestou podpory školení. Specialista na těsnění posílá do světa řadu svých trenérů za volantem velkolepého pickupu.

bilstein group

bilstein group
Poprvé na veletrhu Automechanika se firma zaměřila na prezentaci vlastní výroby.

Federal Mogul

Federal Mogul

Federal-Mogul MOTORPARTS na veletrhu Automechanika 2018 připravil několik nových produktů a premiér v rámci značek širokého portfolio. Na stánku byla také premiéra nové technické podpory.

Gates

Gates

Novinkou na trhu aftermarketu je uvedení vodního čerpadla e-Cool s elektrickým pohonem. Toto řešení se používá v mnoha moderních automobilů a brzy tedy i v nezávislých servisech.

HELLA

hella

Nástroje pro kalibraci senzorů, kamer a radary jsou stále více nezbytné nejen pro autorizovaný segment, ale také pro nezávislé servisy. Hella Gutmann neustále zlepšuje své výrobky v této oblasti.

Hengst

hengst

Firma Hengst letos slaví 60. výročí své existence, což se projevilo ve vizualizaci stánku, který zahrnoval nejen historii firmy, ale také představil vývoj myšlení o filtraci za posledních 60 let. Hengst na veletrhu Automechanika představil koncepci olejového filtru Blue.on, který nedávno obdržel cenu Environmental Award Partslife za ochranu životního prostředí.

KYB

kyb

Aktualizovaná verze aplikace KYB Suspension Solutions s novými funkcemi je jedním z nových produktů společnosti KYB.

MAHLE

mahle

Firma MAHLE efektivním způsobem, s použitím maketu vozu, představila svou nabídku dílů.

MANN-FILTER

MANN-FILTER

MANN-FILTER byl poprvé na velkém veletrhu prezentován spolu se značkou Filtron. Filtron však nebyl nedílnou součástí výstavy, což dokazuje, že tato značka nebude absorbována pod značku nového majitele. Novinkou byla nová generace kabinového filtru FreciousPlus2.

Metelli Group

metelli
Šest značek portfolia skupiny Metelli bylo prezentováno na společném stánku. Důraz byl kladen především na prostor pro obchodní jednání. Důležitou novinkou byly brzdové destičky HybriX.

MEYLE

meyle

Hamburský výrobce náhradních dílů MEYLE prezentoval na veletrhu Automechanika novinky a inovace produktových řad MEYLE-HD, MEYLE-PD i MEYLE-ORIGINAL.

Nissens

Nissens

Turbodmychadla, ventily EGR a expanzní nádoby jsou novinkami v nabídce Nissens prezentovaných na veletrhu Automechanika.

NTN-SNR

NTN-SNR

Firma NTN-SNR kladla důraz na technické školení produktů.

SKF

skf

Firma představila řešení v oblasti kuličkových ložisek, rozvodových řemenů a řetězů, vodních pump, jakož i systémů řízení a zavěšení.

Sogefi

sogefi

Skupina Sogefi představila nové produkty všech svých značek filtrů. Hlavně nový kabinový filtr Cabin3Tech+. Pozornost byla věnována také nově vytvořenému kanálu YouTube.

Valeo

valeo

Důležitým elementem prezentace značky FTE, která se nedávno stala součástí Valeo. Z nových výrobků stojí za pozornost nová generace stěračů Valeo AquaBlade. Na příkladu světlometů Matrix Beam, které automaticky upravují vyzařovaný paprsek světla tak, aby neoslňovali řidiče protijedoucího vozidla, prezentovalo své kompetence pro trh OE.

ZF Aftermarket

ZF Aftermarket

ZF se silně zaměřuje na moderní trendy včetně elektromobility. O tom svědčí mimo jiné skutečnost, že jedním z hlavních premiér byla nová generace brzdových destiček Electric Blue pro elektrické vozy. Během tiskové konference byla také prezentována nabídka služeb vedoucích k digitalizaci autoservisů.

Související články

NRF děkuje za návštěvu na veletrhu Automechanika 2018
NRF děkuje za návštěvu na veletrhu Automechanika 2018

Firmu NRF na jejich stánku na veletrhu Automechanika Frankfurt 2018 navštívilo bezpočet návštěvníků. Proběhlo jednání s více než pěti sty partnery, stávajících nebo budoucích z více než 80 zemí světa.

SKF na veletrhu Automechanika 2018
SKF na veletrhu Automechanika 2018

Společnost SKF na veletrhu Automechanika 2018 ve Frankfurtu představil celý sortiment pro aftermarket.

KYB na veletrhu Automechanika 2018
KYB na veletrhu Automechanika 2018

Firma KYB Europe, dodavatel tlumičů, pružin a montážních sad pro osobní automobily a užitková vozidla, představila své produkty a možnosti technické podpory na mezinárodním veletrhu Automechanika 2018 ve Frankfurtu nad Mohanem.

Pneumatické zavěšení BILSTEIN na veletrhu Automechanika 2018
Pneumatické zavěšení BILSTEIN na veletrhu Automechanika 2018

Pneumatické zavěšení bylo hlavním tématem výstavy BILSTEIN na veletrhu Automechanika 2018 ve Frankfurtu nad Mohanem.

MOOG® zavádí inovativní technologie a rozšiřuje výrobní kapacity v Evropě
MOOG® zavádí inovativní technologie a rozšiřuje výrobní kapacity v Evropě

MOOG®, značka produktů pro řízení a zavěšení kol společnosti Federal-Mogul, představila svou novou identitu. Na veletrhu Automechanika ve Frankfurtu nad Mohanem oznámila i další významné změny. Nový výrobní závod ve Španělsku zahájí výrobu hlavních produktů značky s novou technologií Hybrid Core. Inovace je zacílena na posílení bezpečnosti a zlepšení odolnosti a nabízí vyšší kvalitu pomocí […]

Delphi Technologies představilo nové obaly svých produktů
Delphi Technologies představilo nové obaly svých produktů

Návštěvníci stánku Delphi Technologies mohli na veletrhu Automechanika jako první vidět nově navržené obaly výrobků pro aftermarket. Nová verze obalu s charakteristickým logem Delphi Technologies, je součástí rozsáhlé změny v image značky, která znamená přechod od typického červeného oválku k jednotnému logu, pod kterým bude společnost působit na trhu OE i v aftermarketu.

Federal-Mogul spouští bezplatnou technickou podporu Garage Gurus
Federal-Mogul spouští bezplatnou technickou podporu Garage Gurus

Společnost Federal-Mogul na veletrhu Automechanika ve Frankfurtu oznámila zahájení činnosti nové, bezplatné platformy Garage Gurus, jejímž cílem je poskytovat komplexní podporu pro techniky, majitele autodílen a distributory. Služba poskytuje technickou pomoc a školení několika způsoby: na místě, online a na vyžádání.

Společnost Federal-Mogul představila na veletrhu Automechanika 2018 řadu novinek
Společnost Federal-Mogul představila na veletrhu Automechanika 2018 řadu novinek

Společnost Federal-Mogul na veletrh Automechanika 2018 přivezla několik důležitých zpráv. Představila zde řadu svých známých značek, nové produkty a zajímavé technologie a také své další úspěchy v oblasti originálního vybavení. Na akci si připravila i spuštění nové platformy Garage Gurus a také významné inovace v oblasti řízení a zavěšení kol a dalších oblastech.

Sogefi předvede svoje novinky na veletrhu Automechanika 2018
Sogefi předvede svoje novinky na veletrhu Automechanika 2018

Společnost Sogefi, automobilová část společnosti CIR Group, přivítá partnery a zákazníky u svého stánku C71 v hale 4.0 během výstavy Automechanika ve Frankfurtu od 11. do 15. 9. 2018.

bilstein group bude na veletrhu Automechanika 2018 prezentovat vlastní výrobu
bilstein group bude na veletrhu Automechanika 2018 prezentovat vlastní výrobu

bilstein group na veletrhu Automechanika poprvé představí svou vlastní výrobu. Také proběhne premiéra nového filmu věnovanému společnosti.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!